VLBU6565100T-R15LT
DigiKey Part Number
445-VLBU6565100T-R15LTTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-VLBU6565100T-R15LTCT-ND - Cut Tape (CT)
445-VLBU6565100T-R15LTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLBU6565100T-R15LT
Description
FIXED IND 150NH 70A 0.187 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 nH Unshielded Wirewound Inductor 70 A 0.187mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLBU6565100T-R15LT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
52A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.187mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Tolerance
±15%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)