VLBU6565100T-R10LT
DigiKey Part Number
445-VLBU6565100T-R10LTTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-VLBU6565100T-R10LTCT-ND - Cut Tape (CT)
445-VLBU6565100T-R10LTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLBU6565100T-R10LT
Description
FIXED IND 100NH 70A 0.187 MOHM
Detailed Description
100 nH Unshielded Wirewound Inductor 70 A 0.187mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLBU6565100T-R10LT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
80A
DC Resistance (DCR)
0.187mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Tolerance
±15%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)