VLBU6565100T-R10L
DigiKey Part Number
445-181612-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181612-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181612-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLBU6565100T-R10L
Description
FIXED IND 100NH 70A 0.18 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 70 A 0.18mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLBU6565100T-R10L Models
Category
Current - Saturation (Isat)
80A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.18mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Tolerance
±15%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)