SPM4012T-R47M-LR
DigiKey Part Number
445-174458-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174458-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174458-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM4012T-R47M-LR
Description
FIXED IND 470NH 6.7A 17.6 MOHM
Detailed Description
470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.7 A 17.6mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM4012T-R47M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
8.5A
DC Resistance (DCR)
17.6mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)