NLV32T-R12J-EFD
DigiKey Part Number
445-16617-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16617-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16617-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-R12J-EFD
Description
FIXED IND 120NH 450MA 220 MOHM
Detailed Description
120 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 220mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
NLV32T-R12J-EFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
500MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)