NLV25T-R82J-EF
DigiKey Part Number
445-16522-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16522-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16522-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV25T-R82J-EF
Description
FIXED IND 820NH 260MA 1 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 260 mA 1Ohm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
NLV25T-R82J-EF Models
Category
DC Resistance (DCR)
1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
260MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)