NLV25T-R22J-PFD is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 995
Datasheet
220 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 430 mA 500mOhm Max 1008 (2520 Metric)
NLV25T-R22J-PFD
DigiKey Part Number
NLV25T-R22J-PFD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV25T-R22J-PFD
Description
FIXED IND 220NH 430MA 500 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
NLV25T-R22J-PFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
450MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)