NLV25T-R10J-EFD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
100 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 280 mA 800mOhm Max 1008 (2520 Metric)
NLV25T-R10J-EFD
DigiKey Part Number
445-16501-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV25T-R10J-EFD
Description
FIXED IND 100NH 280MA 800 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NLV25T-R10J-EFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
800MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)