NLCV25T-R22M-PFR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NLCV25T-R22M-PFR |
Description | FIXED IND 220NH 1.69A 60 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.69 A 60mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NLCV25T-R22M-PFR Models |
Category | DC Resistance (DCR) 60mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 5 @ 25.2MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 400MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 25.2 MHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm) |