MLZ2012M150WT000
DigiKey Part Number
445-6397-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6397-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6397-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLZ2012M150WT000
Description
FIXED IND 15UH 250MA 950 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Multilayer Inductor 250 mA 950mOhm 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLZ2012M150WT000 Models
DC Resistance (DCR)
950mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
40MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Current - Saturation (Isat)
120mA