MLF2012A3R9M
DigiKey Part Number
445-8973-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8973-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012A3R9M
Description
FIXED IND 3.9UH 30MA 650 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
3.9 µH Shielded Multilayer Inductor 30 mA 650mOhm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLF2012A3R9M Models
Category
DC Resistance (DCR)
650mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
45 @ 10MHz
Series
Frequency - Self Resonant
55MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)