CS45SL2GA150J-NKA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
15 pF ±5% 300VAC/440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
CS45SL2GA150J-NKA
DigiKey Part Number
CS45SL2GA150J-NKA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS45SL2GA150J-NKA
Description
CAP CER 15PF 300/440VAC SL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CS45SL2GA150J-NKA Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C