CK45-R3AD331K-NR
DigiKey Part Number
445-2719-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK45-R3AD331K-NR
Description
CAP CER 330PF 1KV RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor R Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CK45-R3AD331K-NR Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage, Low Dissipation Factor
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)