L08P200D15W
DigiKey Part Number
L08P200D15W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L08P200D15W
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 200A
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 200A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module, Single Pass Through
Category
Linearity
±1%
Mfr
Voltage - Supply
15V
Packaging
Bulk
Response Time
50µs
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
20mA
For Measuring
AC/DC
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C