Image for L07P020S05 is not available
L07P020S05
DigiKey Part Number
MT7307-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L07P020S05
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 20A
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 20A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
Category
Frequency
DC ~ 100kHz
Mfr
Linearity
±1%
Series
Voltage - Supply
5V
Packaging
Bulk
Response Time
5µs
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Max)
30mA
For Measuring
AC/DC
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C