DPO-1.0-330
DigiKey Part Number
1295-1167-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DPO-1.0-330
Description
FIXED IND 330UH 1A 193 MOHM TH
Detailed Description
330 µH Unshielded Toroidal Inductor 1 A 193mOhm Max Radial, Vertical (Open)
DC Resistance (DCR)
193mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Size / Dimension
0.787" Dia x 0.354" W (20.00mm x 9.00mm)