MSRLL103SC6224MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 694
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 5.290
Datasheet
In Stock: 0
0.22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0204 (0510 Metric)
MSRLL103SC6224MFNA01
DigiKey Part Number
587-MSRLL103SC6224MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSRLL103SC6224MFNA01
Description
CAP CER 0.22UF 10V X6S 0204
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)