MSAST063SCG7R5DFNA01
DigiKey Part Number
587-MSAST063SCG7R5DFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSAST063SCG7R5DFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSAST063SCG7R5DFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAST063SCG7R5DFNA01
Description
CAP CER 7.5PF 25V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.5 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.5pF
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)