MSASE042SCG8R5CWNA01
DigiKey Part Number
587-MSASE042SCG8R5CWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASE042SCG8R5CWNA01
Description
CAP CER 8.5PF 16V C0G/CG 01005
Detailed Description
8.5 pF ±0.25pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
MSASE042SCG8R5CWNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)