MSART021SCG3R1DWRA01
DigiKey Part Number
587-MSART021SCG3R1DWRA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSART021SCG3R1DWRA01
Description
CAP CER 3.1PF 25V C0G/CG 08004
Detailed Description
3.1 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 008004 (0201 Metric)
EDA/CAD Models
MSART021SCG3R1DWRA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
008004 (0201 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.005" (0.14mm)