Image for MMJCG32MLB7106MPPDT8 is not available
MMJCG32MLB7106MPPDT8
DigiKey Part Number
587-MMJCG32MLB7106MPPDT8TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMJCG32MLB7106MPPDT8
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMJCG32MLB7106MPPDT8 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)