MMASU063SCG8R2DFNA18
DigiKey Part Number
587-MMASU063SCG8R2DFNA18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASU063SCG8R2DFNA18
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/CG 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)