MLASU32MSB7475MPNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 1.029
Datasheet
In Stock: 471
In Stock: 667
In Stock: 136
In Stock: 852
4.7 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MLASU32MSB7475MPNA01
DigiKey Part Number
587-MLASU32MSB7475MPNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASU32MSB7475MPNA01
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASU32MSB7475MPNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)