MLASU063SB7331MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
TDK
330 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
MLASU063SB7331MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASU063SB7331MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASU063SB7331MFNA01
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)