MLAST042SCG8R3DWNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
8.3 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
MLAST042SCG8R3DWNA01
DigiKey Part Number
587-MLAST042SCG8R3DWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLAST042SCG8R3DWNA01
Description
CAP CER 8.3PF 25V C0G/NP0 01005
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)