MLASL063BC6474MFNB33
DigiKey Part Number
587-MLASL063BC6474MFNB33TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASL063BC6474MFNB33
Description
CAP CER 0.47UF 10V X6S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)