MLASE105AB5225MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 19.540
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 142.396
Datasheet
Murata Electronics
2.2 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MLASE105AB5225MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASE105AB5225MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASE105AB5225MFNA01
Description
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASE105AB5225MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)