MLASE063SB5683MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
MLASE063SB5683MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASE063SB5683MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASE063SB5683MFNA01
Description
CAP CER 0.068UF 16V X5R 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)