Image for MLASE042SCG1R9AWNA01 is not available
MLASE042SCG1R9AWNA01
DigiKey Part Number
587-MLASE042SCG1R9AWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASE042SCG1R9AWNA01
Description
CAP CER 1.9PF 16V C0G/CG 01005
Detailed Description
1.9 pF ±0.05pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)