MBASU105SCG2R2BFNA01
DigiKey Part Number
587-MBASU105SCG2R2BFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MBASU105SCG2R2BFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MBASU105SCG2R2BFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASU105SCG2R2BFNA01
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
2.2 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)