MBASG31LAB7475KTNA18
DigiKey Part Number
587-MBASG31LAB7475KTNA18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASG31LAB7475KTNA18
Description
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MBASG31LAB7475KTNA18 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)