LLBHB2520MKT3R3M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 970 mA 260mOhm Max 1008 (2520 Metric)
LLBHB2520MKT3R3M
DigiKey Part Number
587-LLBHB2520MKT3R3MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLBHB2520MKT3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 970MA 260 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
1.4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
260mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)