BRL2012T150M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BRL2012T150M |
Description | FIXED IND 15UH 300MA 1.3 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 300 mA 1.3Ohm Max 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BRL2012T150M Models |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 15MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 2.52 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 220mA |