SMAJ120A R3G
DigiKey Part Number
SMAJ120AR3G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ120A R3G
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
193V Clamp 1.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V