XZLEELNANF-50.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
50 MHz ±30ppm Crystal 6pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
XZLEELNANF-50.000000
DigiKey Part Number
1664-1559-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XZLEELNANF-50.000000
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
XZLEELNANF-50.000000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
50 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.05x1.65)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
6pF