TMPV 1054SV-220MN-D
DigiKey Part Number
4816-TMPV1054SV-220MN-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-TMPV1054SV-220MN-DCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-TMPV1054SV-220MN-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMPV 1054SV-220MN-D
Description
FIXED IND 22UH SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Unshielded Inductor Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)