TMPC 1004HV-150MG-D
DigiKey Part Number
4816-TMPC1004HV-150MG-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-TMPC1004HV-150MG-DCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-TMPC1004HV-150MG-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMPC 1004HV-150MG-D
Description
FIXED IND 15UH 6.25A 45 MOHM SMD
Detailed Description
15 µH Unshielded Inductor 6.25 A 45mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
45mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
10A