TMPC 1004H-4R7MG-D
DigiKey Part Number
4816-TMPC1004H-4R7MG-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-TMPC1004H-4R7MG-DCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-TMPC1004H-4R7MG-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMPC 1004H-4R7MG-D
Description
FIXED IND 4.7UH 10A 15.5 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 10 A 15.5mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
17A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
15.5mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)