TMPC 1004H-3R3MG-D
DigiKey Part Number
4816-TMPC1004H-3R3MG-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-TMPC1004H-3R3MG-DCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-TMPC1004H-3R3MG-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMPC 1004H-3R3MG-D
Description
FIXED IND 3.3UH 11A 11.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 11 A 11.8mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
20A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
11.8mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)