TMPA 1707SP-3R3MN-D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 193
Datasheet
3.3 µH Shielded Molded Inductor 30 A 3.3mOhm Max Nonstandard
TMPA 1707SP-3R3MN-D
DigiKey Part Number
4816-TMPA1707SP-3R3MN-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMPA 1707SP-3R3MN-D
Description
FIXED IND 3.3UH 30A 3.3 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
32A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
3.3mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)