TMPA 1004S-R22MN-R6007-D
DigiKey Part Number
4816-TMPA1004S-R22MN-R6007-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-TMPA1004S-R22MN-R6007-DCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-TMPA1004S-R22MN-R6007-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMPA 1004S-R22MN-R6007-D
Description
FIXED IND 220NH 36A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 nH Shielded Molded Inductor 36 A Nonstandard
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Current - Saturation (Isat)
70A
Series
Shielding
Shielded
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)