SNL252018QF-47NJ
DigiKey Part Number
4816-SNL252018QF-47NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-SNL252018QF-47NJCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-SNL252018QF-47NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SNL252018QF-47NJ
Description
FIXED IND 47NH 360MA 500 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 nH Unshielded Wirewound Inductor 360 mA 500mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)