HPC 5020NF-2R2M
DigiKey Part Number
4816-HPC5020NF-2R2MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-HPC5020NF-2R2MCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-HPC5020NF-2R2MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC 5020NF-2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 3.3A 32 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Wirewound Inductor 3.3 A 32mOhm 2020 (5050 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
32mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
2020 (5050 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
2020
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
4.1A