HCI1005FQ-R22J-MS8
DigiKey Part Number
4816-HCI1005FQ-R22J-MS8TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCI1005FQ-R22J-MS8
Description
FIXED IND 220NH 100MA 3.7 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 3.7Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
3.7Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
450MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)