HCI0603FQ-82NJ-MS8
DigiKey Part Number
4816-HCI0603FQ-82NJ-MS8TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCI0603FQ-82NJ-MS8
Description
FIXED IND 82NH 100MA 3.8 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 3.8Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
3.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
11 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
300 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0201
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)