FCI1608F-R82M
DigiKey Part Number
4816-FCI1608F-R82MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FCI1608F-R82M
Description
FIXED IND 820NH 35MA 2.1 OHM SMD
Detailed Description
820 nH Unshielded Multilayer Inductor 35 mA 2.1Ohm Max 0603 (1608 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
2.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
75MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)