FCI1608F-R33M
DigiKey Part Number
4816-FCI1608F-R33MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FCI1608F-R33M
Description
FIXED IND 330NH 35MA 850 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 nH Unshielded Multilayer Inductor 35 mA 850mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
850mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
125MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)