BPH 403025R5-530T
DigiKey Part Number
4816-BPH403025R5-530TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-BPH403025R5-530TCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-BPH403025R5-530TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPH 403025R5-530T
Description
FERRITE BEAD 53 OHM NONSTD 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
53 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead Nonstandard 35A 0.6mOhm
Category
Current Rating (Max)
35A
Manufacturer
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
0.6mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Nonstandard
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.122" (3.10mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.185" L x 0.122" W (4.70mm x 3.10mm)
Impedance @ Frequency
53 Ohms @ 100 MHz