LI2000-320-320-0.15 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad White 320.00mm x 320.00mm Square Adhesive - Both Sides
LI2000-320-320-0.15
DigiKey Part Number
1168-LI2000-320-320-0.15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI2000-320-320-0.15
Description
THERM TAPE 320X320MM W/ADH WHT
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0060" (0.152mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Ethylene Vinyl Acetate Copolymer (EVA)
Series
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Packaging
Box
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Obsolete
Color
White
Type
Tape
Thermal Conductivity
1.0W/m-K
Shape
Square
Shelf Life
6 Months
Outline
320.00mm x 320.00mm