GP2000-D11-L25-0.3
DigiKey Part Number
1168-1959-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP2000-D11-L25-0.3
Description
THERM PAD 25MMX11MM GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 25.00mm x 11.00mm Round
Category
Outline
25.00mm x 11.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0118" (0.300mm)
Series
Material
Silicone Rubber
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
1.3W/m-K